مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در پيامي به مناسبت روز ملي صنعت و معدن با تبريك اين رويداد تاريخي، از تلاش و تشريك مساعي تمامي مديران، كاركنان و سربازان جبهه توليد درحوزه صنعت خودرو كشور تقدير كرد.

شركت طراحي، مهندسي و تامين قطعات ايران خودرو (ساپكو)، در اطلاعيه اي سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری و تولید قطعات خودروهای سواری فرا خوانده است.

گروه صنعتي ايران خودرو موفق شد در دو ماه ابتداي سال جاري، هدف توليد را محقق كرده و از مرز توليد 70 هزار دستگاه انواع خودروي سواري عبور كند.

براساس نتايج منتشر شده از سوي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران درخصوص نمرات و سطوح كيفيت محصولات سواري داخلي، ايران خودرو با محصول گراندويتارا در صدر جدول رده بندي در آديت تركيبي قرار گرفته وساير محصولات ايران خودرو نيز در رده كيفي خيلي خوب قرار دارند.

با رفع مشكل مربوط به تامين واشر سرسيلندر و اويل‌ماژول، توليد موتور«اي.‌اف.7» در خطوط توليدي موتور سازي ايران خودرو بار ديگر افزايش يافته و در آينده نزديك به روزانه 300 تا 350 دستگاه خواهد رسيد.

مهندس هاشم يكه زارع، مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو و ماكسيم پيكا، مدير عامل شركت پژو در مذاكره سنگين10 ساعته در تهران، ابعاد جديد همكاري هاي مشترك را بررسي كردند.

گروه صنعتي ايران خودرو در فرورين ماه سال جاري 18هزار و 868دستگاه انواع خودرو سواري توليد كرده كه در مقايسه با توليد كمتر از 7هزار خودرويي فروردين سال گذشته افزايش 173درصدي را نشان مي دهد.

در شرایطی که خودروسازان همچنان به‌دنبال افزایش قیمت محصولات خود هستند، گویا دولت می‌خواهد تا حد امکان با دادن امتیازاتی مانع این کار شده و قیمت خود را به مرز تثبیت نزدیک کند.